تبلیغات
انســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان گــــــــــــــــــــل ســـــــــــــــــر سبــــــــــــــــــد عــــــــــــــــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم - دعای تهلیل
 
انســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان گــــــــــــــــــــل ســـــــــــــــــر سبــــــــــــــــــد عــــــــــــــــــــــــــالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــم
درباره وبلاگ


سرمشق های آب بابا ؟یادمان رفت

رسم نوشتن با قلم یادمان رفت

شعر خدای مهربان را حفظ کردیم

اما خدای مهربان یادمان رفت . . .


معبـــــــــــــــــــــودا :

بـه بزرگی آنچه داده ای آگاهم کـــــن،

تاکوچکی آنـــــــــــچه ندارم ناآرامـــــــــــــــــم نکند.

مدیر وبلاگ : غلامرضا مومنی
مطالب اخیر
شنبه 23 شهریور 1392

دعای که با او بی‌نیاز از طبیب می‌شویم

«از امام صادق علیه السلام روایت شده است که ایشان به نقل از امام علی علیه‌السلام فرموده‌اند»:

حبیبم رسول الله صلی الله علیه وآله  دعایی به من آموختند که با این دعا دیگر نیازی به طبیب نیست. و ایشان فرمودند: ای امیرالمؤمنین سی و هفت تهلیل (لا إله الا الله) در بیست و چهار سوره از قرآن از بقره تا مزمّل آمده است، آنها را بخوان که آن را غمزده‌ای نمی‌گوید به جز اینکه خداوند او را از غم رهایی دهد و کسی که مقروض و مدیون است به جز اینکه خداوند قرض او را برطرف میسازد و هیچ دور از وطن و غایبی به جز اینکه خداوند او را از غربت بازمی‌گرداند و هیچ حاجتمندی به جز اینکه خداوند حاجت او را برطرف می‌کند و هیچ کسی که با او خوف و ترسی است به جز اینکه خداوند او را ایمن می‌سازد. هر کس آن را هر روز و در هنگام صبح بخواند قلب او از نفاق و شقاق در امان خواهد بود و هفتاد نوع بلا از وی دفع خواهد شد که کمترین آن بلاها جزام و جنون و برص است. و خداوند وی را با چهره‌ای شاداب و باطراوت زنده می‌دارد و با چهره‌ای شاداب و باطراوت می‌میراند و با چهره‌ای شاداب و باطراوت وارد بهشت می‌سازد. و کسی که آن را در سفر بخواند در سفر خویش به جز خیر و نیکی نمی‌بیند. و کسی که آن را در هنگام شب و در هنگام رفتن به بستر بخواند، خداوند هفتاد ملک را مأمور می‌سازد که وی را از شر ابلیس و لشکریانش حفظ کنند تا هنگامی که صبح شود و در هنگام روز نیز از حفظ­شدگان و روزی داده شدگان از طرف خداوند خواهد بود تا هنگامی که شب شود. و کسی که آن را بنویسد و با آب باران بنوشد به بدن وی بیماری و آسیبی نمی‌رسد و از چشم‌زخم و دم و جادو و فریب شیطان در امان خواهد بود و همچنان از آفات و بلایایی که در دنیا برای او بوده است، حفظ خواهد شد و از شرّ شیطان گردنکش و ستمگر و عصیان‌گر در امان خواهد بود. و از این دنیا خارج نخواهد شد مگر اینکه خداوند عزّوجلّ در عالم خواب و رویا محلّ وی در بهشت را به او نشان خواهد داد. (علامه مجلسی، بحارالانوار، ج92، ص287-291.)

1.  وَ إِلهُكُمْ إِلهٌ واحِدٌ لا إِلهَ إِلّا هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحِیمُ (بقره، آیه 163)وخدای شما، خداوند یگانه است. اوست بخشنده‌ی مهربان(و داراری رحمت عام و خاص).

2. اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لا نَوْمٌ لَه ما فِی السَّمَاواتِ وَ ما فِی الاَرضِ (بقره، آیه 255)هیچ معبودی نیست جز خداوند یگانه­ی زنده که قائم به ذات خویش است و موجودات دیگر، قائم به اوهستند. هیچ گاه خواب سبک و سنگینی او را فرا نمی‌گیرد ( و لحظه­ای از تدبیر جهان هستی غافل نمی­ماند.)

3. اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ (آل‌عمران، آیه 2) معبودی جز خداوند یگانه­ی زنده و پایدار و نگهدارنده نیست.

4.  هُوَ الَّذِی یُصَوِّرُكُمْ فِی الْأَرْحامِ كَیْفَ یَشاءُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ (آل­عمران، آیه 6) او کسی است که شما را در رحم(مادران) آن چنان که می‌خواهد تصویر می‌کند. معبودی جز خداوند توانا و حکیم نیست.

5.  شَهِدَ اللّهُ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ وَ الْمَلائِكَةُ وَ أُولُوا الْعِلْمِ قائِماً بِالْقِسْطِ

6.  لا إِلهَ إِلّا هُوَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ (آل­عمران، آیه 18) خداوند(با ایجاد نظام واحد جهان هستی) گواهی می‌دهد که معبودی جز او نیست و فرشتگان و صاحبان دانش (هر کدام به گونه­ای بر این مطلب) گواهی می‌دهند؛ در حالی که (خداوند در تمام عالم) قیام به عدالت دارد؛ معبودی جز او نیست که هم توانا و هم حکیم است.

7.  إِنَّ الدِّینَ عِنْدَ اللّهِ الْإِسْلامُ إِنَّ هذا لَهُوَ الْقَصَصُ الْحَقُّ وَ ما مِنْ إِلهٍ إِلَّا اللّهُ وَ إِنَّ اللّهَ لَهُوَ الْعَزِیزُ الْحَكِیمُ (آل‌عمران، آیه 62 ) این همان سرگذشت واقعی (مسیح) است (و ادّعاهایی همچون الوهیّت او یا فرزند خدا بودنش بی‌اساس است) و هیچ معبودی جز خداوند یگانه نیست و خداوند توانا و حکیم است.

8.  اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ لَیَجْمَعَنَّكُمْ إِلى یَوْمِ الْقِیامَةِ لا رَیْبَ فِیهِ وَ مَنْ أَصْدَقُ مِنَ اللّهِ حَدِیثاً (نساء، آیه 87) خداوند، معبودی جز او نیست و به یقین همه­ی شما را در روز رستاخیز –که شکی در آن نیست- جمع می‌کند و کیست که از خداوند راستگوتر باشد؟!

9.  لَقَدْ كَفَرَ الَّذِینَ قالُوا إِنَّ اللّهَ ثالِثُ ثَلاثَةٍ وَ ما مِنْ إِلهٍ إِلّا إِلهٌ واحِدٌ وَ إِنْ لَمْ یَنْتَهُوا عَمّا یَقُولُونَ لَیَمَسَّنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا مِنْهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ (مائده، آیه 73) آنها که گفتند: خداوند یکی از سه خداست (نیز) به یقین کافر شدند. معبودی جز معبود یگانه نیست. و اگر از آنچه می‌گویند دست برندارند عذاب دردناکی به کافران آن­ها (که روی این عقیده ایستادگی کنند) خواهد رسید.

10.  ذلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ لا إِلهَ إِلّا هُوَ خالِقُ كُلِّ شَیْ‌ءٍ فَاعْبُدُوهُ وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَیْ‌ءٍ وَكِیلٌ (انعام، آیه 102) (آری) این است خداوند، پروردگار شما! هیچ معبودی جز او نیست؛ آفریدگار همه چیز است. او را بپرستید. و او نگهبان و مدبّر همه­ی موجودات است.

11.  اتَّبِعْ ما أُوحِیَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ لا إِلهَ إِلّا هُوَ وَ أَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِینَ (انعام، آیه 106) از آنچه که از سوی پروردگارت به تو وحی شده، پیروی کن. هیچ معبودی جز او نیست؛ و از مشرکان روی بگردان.

12.  قُلْ یا أَیُّهَا النّاسُ إِنِّی رَسُولُ اللّهِ إِلَیْكُمْ جَمِیعاً الَّذِی لَهُ مُلْكُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ لا إِلهَ إِلّا هُوَ یُحیِی وَ یُمِیتُ فَآمِنُوا بِاللّهِ وَ رَسُولِهِ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ الَّذِی یُؤْمِنُ بِاللّهِ وَ كَلِماتِهِ وَ اتَّبِعُوهُ لَعَلَّكُمْ تَهْتَدُونَ (اعراف، آیه 158) بگو: ای مردم! من فرستاده‌ی خدابه سوی همه‌ی شما هستم؛ همان خدایی که حکومت آسمان‌ها و زمین از آن اوست؛ معبودی جز او نیست. زنده می‌کند و می‌میراند؛ پس ایمان بیاورید به خدا و فرستاده‌اش. آن پیامبر درس نخوانده‌ای که به خدا و کلماتش ایمان دارد و از او پیروی کنید تا هدایت یابید.

13.  اتَّخَذُوا أَحْبارَهُمْ وَ رُهْبانَهُمْ أَرْباباً مِنْ دُونِ اللّهِ وَ الْمَسِیحَ ابْنَ مَرْیَمَ وَ ما أُمِرُوا إِلّا لِیَعْبُدُوا إِلهاً واحِداً لا إِلهَ إِلّا هُوَ سُبْحانَهُ عَمّا یُشْرِكُونَ (توبه، آیه 31) (آنها) دانشمندان و راهبان خویش را معبودهایی در برابر خدا قرار دادند و (همچنین) مسیح فرزند مریم را، در حالی که دستور نداشتند جز خداوند یکتایی را که معبودی جز او نیست، بپرستند. او پاک و منزّه است از آنچه همتایش قرار می­دهند.

14.  فَإِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِیَ اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ عَلَیْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ (توبه، آیه 129) اگر آنها (از حق) روی بگردانند (نگران مباش). بگو: خداوند مرا کفایت می‌کند؛ هیچ معبودی جز او نیست بر او توکّل کردم و او صاحب عرش بزرگ است.

15. حَتّى إِذا أَدْرَكَهُ الْغَرَقُ قالَ آمَنْتُ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلَّا الَّذِی آمَنَتْ بِهِ بَنُوا إِسْرائِیلَ وَ أَنَا مِنَ الْمُسْلِمِینَ (یونس،آیه90) (سرانجام) بنی‌اسرائیل را از دریا [رود عظیم نیل] عبور داریم؛ و فرعون و لشکرش از سر ظلم و تجاوز به دنبال آن‌ها رفتند؛ هنگامی که غرقاب دامن او را گرفت. گفت: ایمان آوردم که هیچ معبودی، جز کسی که بنی‌اسرائیل به او ایمان آورده‌اند، وجود ندارد؛ و من از مسلمین هستم.

16.  فَإِلَّمْ یَسْتَجِیبُوا لَكُمْ فَاعْلَمُوا أَنَّما أُنْزِلَ بِعِلْمِ اللّهِ وَ أَنْ لا إِلهَ إِلّا هُوَ فَهَلْ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ (هود، آیه 14) و اگر آن‌ها دعوت شما را نپذیرفتند، بدانید (قرآن) تنها با علم الهی نازل شده؛ و هیچ معبودی جز او نیست. آیا با این حال تسلیم می­شوید؟!

17.  وَ هُمْ یَكْفُرُونَ بِالرَّحْمنِ قُلْ هُوَ رَبِّی لا إِلهَ إِلّا هُوَ عَلَیْهِ تَوَكَّلْتُ وَ إِلَیْهِ مَتابِ (رعد، آیه 30) در حالی که به رحمان [خداوندی که رحمتش همگان را فراگرفته] کفر می‌ورزند؛ بگو: او پروردگار من است. معبودی جز ا نیست؛ بر تو توکّل کردم؛ و بازگشتم به سوی اوست.

 

18.  یُنَزِّلُ الْمَلائِكَةَ بِالرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلى مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ أَنْ أَنْذِرُوا أَنَّهُ لا إِلهَ إِلّا أَنَا فَاتَّقُونِ (نحل، آیه 2) فرشتگان را با روح (الهی) به فرمانش بر هر کس از بندگان بخواهد نازل می­کند؛ (و به آنها دستور می‌دهد) که مردم را انذار کنید؛ (و بگویید:) معبودی جز من نیست؛ از (مخالفت دستور) من بپرهیزید!

19.  اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ لَهُ الْأَسْماءُ الْحُسْنى وَ أَنَا اخْتَرْتُكَ فَاسْتَمِعْ لِما یُوحى (طه، آیه 8) او خداوندی است که معبودی جز او نیست؛ و نام­های نیکوتر از آن اوست.

20.  إِنَّنِی أَنَا اللّهُ لا إِلهَ إِلّا أَنَا فَاعْبُدْنِی وَ أَقِمِ الصَّلاةَ لِذِكْرِی (طه، آیه 14) من «الله» هستم؛ معبودی جز من نیست. مرا بپرست. و نماز را برای یاد من به پا دار.

21.  إِنَّما إِلهُكُمُ اللّهُ الَّذِی لا إِلهَ إِلّا هُوَ وَسِعَ كُلَّ شَیْ‌ءٍ عِلْماً (طه، آیه 98) معبود شما تنها خداوندی است که جز او معبودی نیست؛ و علم او همه چیز را فراگرفته است.

22.  وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلّا نُوحِی إِلَیْهِ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلّا أَنَا فَاعْبُدُونِ (انبیاء، آیه 25) ما پیش از تو هیچ پیامبری را نفرستادیم مگر اینکه به او وحی کردیم که: معبودی جز من نیست؛ تنها مرا پرستش کنید.

23.   وَ ذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغاضِباً فَظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیْهِ فَنادى فِی الظُّلُماتِ أَنْ لا إِلهَ إِلّا أَنْتَ سُبْحانَكَ إِنِّی كُنْتُ مِنَ الظّالِمِینَ (انبیاء، آیه 87) و ذوالنون(- یونس) را (به یاد آور) در آن هنگام که خشمگین (از میان قوم خود) رفت؛ و چنین می‌پنداشت که ما بر او تنگ نخواهیم گرفت؛ (امّا موقعی که در کام نهنگ فرو رفت،) در آن ظلمت‌های (متراکم) صدا زد: (خداوندا!) جز تو معبودی نیست. منزّهی تو. من از ستمکاران بودم.

24.  فَتَعالَى اللّهُ الْمَلِكُ الْحَقُّ لا إِلهَ إِلّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِیمِ (مؤمنون، آیه116) پس برتر است خداوندی که فرمانروای حق است (از اینکه شما را بی‌هدف آفریده باشد)! معبودی جز او نیست؛ و او پروردگار عرش کریم است.

25.  اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِیمِ (نمل، آیه 26) خداوندی که معبودی جز او نیست. و پروردگار عرش عظیم است.

26.  وَ هُوَ اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ لَهُ الْحَمْدُ فِی الْأُولى وَ الْآخِرَةِ وَ لَهُ الْحُكْمُ وَ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ (قصص، آیه70) و او خدایی است که معبودی جز او نیست؛ ستایش برای اوست در این جهان و در جهان دیگر؛ حاکمیّت (نیز) از آن اوست؛ و همه‌ی شما به سوی او بازگردانده می­شوید.

27.  وَ لا تَدْعُ مَعَ اللّهِ إِلهاً آخَرَ لا إِلهَ إِلّا هُوَ كُلُّ شَیْ‌ءٍ هالِكٌ إِلّا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ (قصص، آیه 88) معبودی دیگر را با خدا مخوان، که هیچ معبودی جز او نیست؛ همه چیز جز ذات (پاک) او فانی می‌شود؛ حاکمیّت تنها از آن اوست؛ و همه به سوی او بازگردانده می­شوید.

28.  یا أَیُّهَا النّاسُ اذْكُرُوا نِعْمَتَ اللّهِ عَلَیْكُمْ هَلْ مِنْ خالِقٍ غَیْرُ اللّهِ یَرْزُقُكُمْ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ لا إِلهَ إِلّا هُوَ فَأَنّى تُؤْفَكُونَ (فاطر، آیه 3) ای مردم! به یاد آورید نعمت خدا را بر شما؛ آیا آفریننده‌ای جز خدا هست که شما را از آسمان و زمین روزی دهد؟! هیچ معبودی جز خدا نیست؛ با این حال چگونه به سوی باطل منحرف می‌شوید؟!

29.  إِنَّهُمْ كانُوا إِذا قِیلَ لَهُمْ لا إِلهَ إِلَّا اللّهُ یَسْتَكْبِرُونَ (صافات، آیه 35) چرا که وقتی به آن‌ها گفته می‌شد: معبودی جز خدا وجود ندارد. تکبّر و سرکشی می‌کردند.

30.  قُلْ إِنَّما أَنَا مُنْذِرٌ وَ ما مِنْ إِلهٍ إِلَّا اللّهُ الْواحِدُ الْقَهّارُ (ص، آیه 65) بگو: من تنها یک بیم دهنده‌ام؛ و هیچ معبودی جز خداوند یگانه‌ی قهّار نیست.

31.  ذلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ خالِقُ كُلِّ شَیْ‌ءٍ لا إِلهَ إِلّا هُوَ فَأَنّى تُؤْفَكُونَ (غافر، آیه 62) این است خداوند، پروردگار شما که آفریننده‌ی همه چیز است؛ هیچ معبودی جز او نیست؛ با این حال چگونه از راه حق منحرف می‌شوید؟!

32.  هُوَ الْحَیُّ لا إِلهَ إِلّا هُوَ فَادْعُوهُ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ (غافر، آیه 65) زنده­ی (واقعی) اوست؛ معبودی جز او نیست؛ پس او را بخوانید در حالیکه دین خود را برای او خالص کرده‌اید. ستایش مخصوص خداوندی است که پروردگار جهانیان است.

33.  لا إِلهَ إِلّا هُوَ یُحْیِی وَ یُمِیتُ رَبُّكُمْ وَ رَبُّ آبائِكُمُ الْأَوَّلِینَ (دخان، آیه 8) هیچ معبودی جز او نیست؛ زنده می‌کند و می‌میراند؛ او پروردگار شما و پروردگار پداران نخستین شماست.

34.  هُوَ اللّهُ الَّذِی لا إِلهَ إِلّا هُوَ عالِمُ الْغَیْبِ وَ الشَّهادَةِ هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحِیمُ (حشر، آیه 22) او خدایی است که معبودی جز او نیست. دانای آشکار و نهان است، و او رحمان و رحیم است.

35.  هُوَ اللّهُ الَّذِی لا إِلهَ إِلّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحانَ اللّهِ عَمّا یُشْرِكُونَ (حشر، آیه 23) او خدایی است که معبودی جز او نیست. حاکم و مالک اصلی اوست. از هر عیب منزّه است. به کسی ستم نمی­کند. امنیّت بخش است. مراقب همه چیز است. قرتمندی شکست ناپذیر که با اراده‌ی نافذ خود هر امری را اصلاح می‌کند، و شایسته­ی عظمت است؛ خداوند منزه است از آنچه شریک برای او قرار می‌دهند!

36.  اللّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ وَ عَلَى اللّهِ فَلْیَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ (تغابن، آیه 13) خداوند کسی است که معبودی جز او نیست. و مؤمنان باید فقط بر او توکل کنند.

37.  رَبُّ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ لا إِلهَ إِلّا هُوَ فَاتَّخِذْهُ وَكِیلًا (مزمل، آیه 9) همان پروردگار شرق و غرب که معبودی جز او نیست.

 

 نوع مطلب : انسان شناسی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 شهریور 1392 12:25 ق.ظ
سلام دوست عزیز . با عضویت در سیستم همکاری وب شریک و ایجاد فروشگاه اختصاصی خودتون و و گذاردن تبلیغات در بلاگهاتون از محل فروش محصولات بی نهایت سود عالی و واقعی کسب و دریافت کنید برای شروع بعد عضویت برید بخش کد تبلیغات و کد پاپ آپ رو وردارید سپس بیاید برید بخش ویرایش قالب وبلاگتون و همون کد رو قبل از <head/> بذارید. موفق باشی
شنبه 23 شهریور 1392 06:16 ب.ظ
... سلام و عرض ادب
شنبه 23 شهریور 1392 03:09 ب.ظ
طراحی وبسایت حرفه ایی با امکانات کامل و حرفه ایی با قیمت مناسب --- هدیه پنل پیامک رایگان +خط اختصاصی با پیش شماره5000 ---- 09109264536-02144190697
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
دعای فرج تاریخ روز
 
 
بالای صفحه
 
لیست وبلاگهای به روز شده